Tuesday, October 26
Shadow

म्याकुरीसँग बिहे गरेपछि सुम्निमा खालिङले लेखिन्, ‘मेरो लाइफको सबैभन्दा ठूलो कुरा भेटियो’

पुरा खबर,

भारतकी सुम्निमा खालिङसँग सामाजिक सञ्जालमा म्याकुरी भन्ने थेगोका कारण चर्चित कलाकार पवन खतिवडाको बिहे भएको छ ।

म्याकुरीसँग बिहेपछि उनकी बेहुली सुम्निमाले जीवनमा सबै भन्दा ठूलो कुरा भेटेको लेखेकी छिन् ।उनीहरुको बिहे अन्तरजातिय र अन्तरदेशिय हो । बुधबार पवनले भारतस्थित सिक्किमकी सुम्निमा खालिङ राईसँग अन्तरजातीय विवाह गरेका हुन् ।

“उनी सिक्किमकी छोरी म नेपालको, म बाहुनको छोरी उनी राईको (अन्तरजातिय र अन्तरदेशिय) हाम्रो लागि माया प्रेम नै सर्वैसर्व भयो ।” उनले फेसबुकमा लेखेका छन् ।

बुधबार आफ्नो फेसबुकमार्फत बिवाह बन्धनमा बा धि ए को उनले जानकारी गराएका हुन् । खतिवडाले आफूहरूको केहि वर्ष अगाडि चिनचान भएको र त्यसपछि प्रेम भएको पनि बताएका छन् ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

यो पनि । जसरी संसार अधिक डिजिटल रूपमा जोडिएको छ र सोशल मिडिया युवा पुस्ताहरुमा प्रभुत्व जम्न थालेको देखिन्छ ।कम उमेरमा नै यसको प्रयोगबाट मानिसहरुले करोडौ कमाउन थालेका छन् । पछिल्लो समयको चर्चित भिडियो एप टिकटकबाट मानिसहरुले करोडौ कमाइरहेका छन् ।

उनीहरु भाग्यशाली र प्रतिभाशाली बन्दै सफलतापूर्वक लाखौं डलर कमाउन सक्षम भएका छन् ।सामाजिक मिडिया च्यानल टिकटक विशेष गरी लोकप्रिय र प्रसिद्धि मात्र हैन भाग्य खुलाउने माध्यम समेत बनेको छ । यसमा आफ्नो कला प्रस्तुत गरेर लाखौ कमाइरहेका छन् ।

टिकटक सामाजिक मिडिया च्यानलबाट केही दिनमा नै मानिसहरुले लाखौँ कमाईरहेका छन् । यहाँ टिकटकबाट धेरै कमाउने १० धनी प्रभावशालीहरुका बारेमा लेख्दैछौ ।

जोश रिचर्ड्स : १.५ मिलियन डलर ( १७ करोड ७२ लाख)
फोर्ब्सका अनुसार मात्र १९ वर्षीय जोश रिचर्ड्सले रिबोक र हाउसपार्टी, यूट्यूब विज्ञापन राजस्व र वार्नर रेकर्ड्सको प्रायोजन सम्झौता मार्फत कम्तीमा १.५ मिलियन डलर कमाएका छन्। उनले एक प्रतिभा व्यवस्थापन कम्पनी र एक व्यापार ऊर्जा कम्पनीको स्थापना समेत गरिसकेका छन् ।

रियाज अली : २ मिलियन
मात्र १८ वर्षीय रियाज अली प्रभावशाली भारतीय इन्टरनेट सेलिब्रिटी, फेसन ब्लगर र टिकटक स्टार बनेका छन् । द इकोनॉमिक टाइम्सका अनुसार उनीसँग ४४ मिलियन भन्दा बढी टिकटक फलोअर छन् र उनीका प्रत्येक ब्रान्डेड सामग्री पोस्टको लागि करिब ३५ हजार डलर कमाउँछन्। सेलिब्रिटी नेट वर्थ अनुसार उनी २ मिलियन डलर बराबर छन्।

लोरेन ग्रे : २.६ मिलियन
१८ वर्षीया गायक लोरेन ग्रे, २०२० मा छोटो समयमा टिकटक मा सबैभन्दा धेरै पछ्याउने प्रभावशाली व्यक्ति थिए। उनी अझै पनी टिकटकमा ५४ मिलियन फलोअर्सका साथ छन्। उनले बर्गर किंग र रेवलोन जस्ता ब्रान्डहरुसँग प्रायोजक सम्झौताहरु अनुसार भिडियो पोष्ट गर्छन् । उनको २.६ मिलियन डलर कमाईन् गर्छन् ।

डिक्सी डी अमेलियो : ३ मिलियन
चार्ली डी अमेलियोकी जेठी बहिनी, डिक्सी, उमेरले मात्र २० बर्षकी छिन् । उनी टिकटकमा सफलताको शीखरमा छिन् । उनको टिकटक प्रोफाइल अनुसार ५४.९ मिलियन फलोअर्स छन् । उनकी दिदिका साथमा कपडा कम्पनी होलिस्टर र मेकअप कम्पनी मोर्फेसँग सम्झौता गरेर प्रायोजित सामाग्री पोष्ट गर्छिन् । यी सेलिब्रिटीले बार्षिक ३ मिलियन कमाइरहेकी छिन् ।

जाच किङ्ग : ३ मिलियन
३१ वर्षीय जाच किङ्गले युबट्युबको हेभलेट प्याकार्ड व्यावसायिक प्रतियोगिता २०१३ र युट्युबको नेक्स्टअप क्रिएटर प्रतियोगिताको अवार्ड समेत जितेका छन् । उनले रियालिटी शोमा प्रतिस्पर्धा गरेका छन् । सेलिब्रिटी नेट वर्थ अनुसार उनी ३ मिलियन डलर कमाई गर्छन् ।

ब्रेण्ट रिवेरा : ४ मिलियन
ब्रेण्ट रिवेरा आजको सबैभन्दा धनी टिकटक प्रभावशाली मध्ये एक हुन । उनले यूट्यूब र बेलमा सोशल मिडियाको रुपमा सफलता पाएका छन् । उनका ४० मिलियन भन्दा बढी फलोअर्स छन् । उनी बार्षिक ४ मिलियन डलर कमाउछिन् ।

बेबी एरियल : ६ मिलियन
२० वर्षीया प्रभावशाली एरियल मार्टिन नामले परिचित बेबी एरियल गायक हुन् । सेप्टेम्बर २०२१ सम्म टिकटकमा ३५ मिलियन भन्दा धेरै फलोअर्स भएका मार्टिनलाई इन्टरनेटको सबैभन्दा प्रभावशाली व्यक्ति मध्येको एक मानिन्छ । फोर्ब्सले उनलाई मनोरन्जनमा शीर्ष प्रभावशालीहरुको सूचीमा राखेको छ। मार्टिनलाई पिपल्स च्वाइस र आईहार्ट रेडियो म्यूजिक अवार्ड सहित धेरै पुरस्कारका लागि मनोनयन गरिएको छ। सेलिब्रिटी नेट वर्थ को अनुसार उनी हरेक बर्ष टिकटकबाट मात्र ६ मिलियन डलर कमाउछिन् ।

चार्ली डी अमेलियो : ८ मिलियन ( ९४ करोड ४८ लाख नेपाली)
मात्र १७ वर्षीया चार्ली डी अमेलियो प्रतिस्पर्धी डान्सरको भाइरल डान्स भिडियोका कारण पहिलो पटक टिकटकमा उदय भएकी हुन् । उनलाई चाँडै गायक बेबे रेक्शा संग नृत्य को लागि आमन्त्रित गरियो । सेलिब्रिटी नेट वर्थ को अनुसार उनको बार्षिक कमाई ८ मिलियन छ। आफ्नो ब्यापार बेच्ने साथसाथै उनले डिसेम्बर २०२० मा आफ्नो पहिलो पुस्तक अनिवार्य रूपमा चार्ली प्रकाशित गरिन्। यसले झनै चर्चामा पुर्यायो ।

एडिसन राय : ८ मिलियन ( ९४ करोड ४८ लाख नेपाली)
सेप्टेम्बर २०२१ सम्म २० बर्षीय एडिसन रायको टिकटकमा ८४ मिलियन भन्दा धेरै फलोअर्स छन्। सेलिब्रिटी नेट वर्थ अनुसार ८ मिलियन डलर हरेक बर्ष कमाउछिन् । उनले आफ्नो टिकटक क्यारियर पूरा गर्न कलेज नै छोडेको रेकर्ड छ । उनी कपडा कम्पनी एमीका लागि प्रवद्र्धन दूत बनेकी छिन् ।

बुराक ओज़्डेमिर : ११ मिलियन ( १ अर्ब ३० करोड नेपाली)
बुराक ओज़्डेमिर अद्वितीय छन् । उनी टर्कीका शेफ हुन् । उनको रेस्टुरेन्टमा बनेका खानाका भिडियो अति भाइरल छन् । उनको रेस्टुरेन्ट सेलिब्रेटी, नायक नायिकाहरु, संगीतकारहरु, एथलीटहरु, टर्कीका राष्ट्रपति लगायत सबैको हटस्पट बनेको छ । सेप्टेम्बर २०२१ सम्म करीव ६६ मिलियन फलोअर्स रहेको उनको टिकटक अहिलेसम्मकै पपुलर हो । ओज्डेमिर जीक्यू अष्ट्रेलियाको अनुमान अनुसार उनी ११ मिलियन डलरको कमाउछन् । उनी नै सबैभन्दा धनी टिकटक प्रभावशालीहरुको शीर्ष स्थानमा छन्