Friday, November 26
Shadow

माइकल ज्याक्सन किन अर्लाम लगाएर से’ क्स गर्थे ? थाहा पाउनुहोस् उनीबारे २० रोचक तथ्य !

पप संगीतका बादशाह माइकल ज्याक्सन हामीमाझ नभएपनि उनका गीत गुञ्जिरहेकै छन्।

जसका कारण संगीतमा उनको आभाष हुने गर्छ। विश्व भरमा अरबौंको संख्यामा उनका प्रशंसक छन्। करौडौंले उनलाई आफ्नो आदर्श मान्छन्।

माइकल ज्याक्सन एक सितारा, एक सुपरस्टार, एक चर्चित व्यक्तित्व, एक विवादास्पद, एक रहस्मयी मानव थिए। माइकलबारे केही रोचक तथ्य–

१. माइकल ज्याक्सनले पप संगीतलाई एक नयाँ उचाइँमा पुर्‍याई दिए। २. माइकल ज्याक्सनले अहिले सम्मको सबै भन्दा धेरै अवार्ड पाएका थिए। साथै उनको नाममा २३ गिनिज वर्ल्ड रेकर्ड पनि छन्। ३. माइकल ज्याक्सन धेरै जोडले हाँस्थे। एक पटक हाँस्न सुरु गरे उनलाई रोक्न धेरै मुश्किल हुन्थ्यो।

४. माइकल ज्याक्सनलाई ईश्वरमाथि धेरै विश्वास थियो। उनी हरेक शो भन्दा अघि प्रार्थना पनि गर्थे। र, हरेक अवार्ड मिलेपछि जीतको भाषणमा ईश्वरलाई धन्यवाद दिन्थे। ५. माइकल ज्याक्सनलाई स, र्ज रीको ल’त लागेको थियो ।

५. १९८० मा माइकल ज्याक्सनको एक बडिगार्ड जसको नाम ‘टी’ थियो। जो एक रातको लागि ३००० हजार डलर लिन्थे। ६. माइकल ज्याक्सनको मन पर्ने कार्टुन क्या’रेक्टर पाइनोचोको थियो। ७. माइकल ज्याक्सन से’ ,क्सका लागि कोड’वर्ड प्रयोग गर्थे।

८. माइकल ज्याक्सनको थ्रिलर अहिले सम्मको सबै भन्दा ज्या’दा बि’क्ने एलबम हो। यसको ४२.५ मिलियन भन्दा ज्यादा कपि बिकी सकेको छ। ९. माइकल ज्याक्सन अल्फा वन एन्ट्रि’पिसन डिफि’सेनेसी नाक दुर्ल’भ रो’गबाट पी’डित थिए।

१०. माइकल ज्या’क्सन एक पटक तब चर्चामा आए जब उनले आफ्नो दोस्रो छोरोलाई २००२ मा बरण्डाबाट बाहिर झुन्ड्या’एका थिए। ११. माइकल ज्या’क्सनलाई ‘ले’डी डायना’ जस्तै स्टाइ’लिस युवती मन पर्थे।

१२. माइकल ज्याक्स’नमाथि एक लाइ’ब्रेरीको १ मिलियन डलर ऋ’ण बाँकी थियो जबकी उनको साथमा यो भन्दा सयौं गुना बढी स’म्पत्ति थियो। १३. माइकल ज्याक्स’नले ११ सेप्टेम्बर २००१ मा वल्ड ट्रेड सेन्टरमा एक मिटिगं राखेका थिए। तर कुनै कारणवश त्यो मिटिगं स्थगित गरिएको थियो। किनकी त्यो दुर्भा’ग्य युक्त मिति २००१ सेप्टेम्बर ११ थियो जुन दिन वल्ड ट्रेड सेन्टरमा आ’तंक’वादी आ’क्र’मण भ’ए’को थियो।

१४. माइकल ज्याक्सनको मृ’ त्यु पछि उनको दराजमा सयौं अप्र’काशित गीतहरु भेटिएका थिए। यसमा केवल १० वटा गीतको लागि सोनी कम्पनीसँग २५० मिलिएन डलर एड्भान्स दिइएको थियो। १५. माइकल ज्याक्सन सबैभन्दा बढी कमाउने मृ’त कलाकार हुन्।

१६. माइकल ज्याक्स’न फो’हाेर मन पराउने व्यक्ति थिए। १७. माइकल ज्याक्सनलाई चा’इल्ड पो’र्नेग्रा’फीको धेरै न’राम्रो ल’त लागेको थियो। उनको बाथरुमको भित्तामा बच्चा’हरूको न’ग्न फोटो भेटिएको थियो। १८. माइकल ज्याक्सन अर्लाम लगाएर से’क्स गर्थे।

१९. आफ्नो अन्तिम दिनहरुमा माइकल ज्याक्सन धेरै बे’श र्म भएका थिए। उनी भुईंमै पि’साब गरिदिन्थे।

२०. माइकल ज्याक्सनको मृ’ त्युको दिन २५ जून २००९ को ३ः१५ बजे विकिपिडिया, ट्वीटर, एओएल को इन्सट्यान्ट मेसेन्जर सबै क्र्यास भएका थिए।–एजेन्सीकाे सहयाेगमा